Bodrum'da sağanak yağış sele dönüştü

Bodrum'da dün sabah saatlerinde başlayan yağış, bu sabaha karşı sele dönüştü. Asfaltlar sökülürken ev ve iş yerlerini ise su bastı, yurttaşlar mahsur kaldı.18-11-2018 12:47

Muğla'nın Bodrum ilçesinde dün etkili olan sağanak yağış, sele neden oldu. Cadde ve sokaklar dereye dönerken, onlarca ev ve iş yerini de su bastı. Aşırı yağıştan korunmak için bindikleri araçlarıyla birlikte denize sürüklenen iki balıkçı ise son anda kurtarıldı. Sel sularının sürüklediği onlarca araç zarar gördü.

SEL SULARI ASFALTI SÖKTÜ, ONLARCA EV VE İŞ YERİNİ SU BASTI

Bodrum'da dün sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkili olan sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Bugün sabaha karşı etkisini artıran sağanak, sele neden oldu. Yüksek kesimlerden inen yağmur sularının önüne katıp getirdiği çöp ve kaya parçaları, rögarları tıkadı. Atatürk, Artemis, Neyzen Tevfik, Mümtaz Ataman, Üçkuyular, Cevat Şakir caddeleri ile bazı ara sokaklar sel suları nedeniyle dereye döndü. Sel suları asfaltı sökerken, onlarca ev ve iş yerini de su bastı.

BALIK TUTAN YURTTAŞLAR DENİZE SÜRÜKLENDİ

Torba mevkiinde balık tutan Recep Koç ve Cemile Demirtaş aşırı yağıştan korunmak için araçlarına bindikleri sırada gelen sel sularıyla birlikte denize sürüklendi. Kendi imkanlarıyla araçlarının üzerine çıkmayı başaran balıkçıları kurtarmak için bölgeye 2 Sahil Güvenlik botu, bir dalış timi ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İtfaiye ekipleri tarafından kurtarılan Koç ve Demirtaş, denizde başka kimsenin olmadığını ifade etti. Ayrıca denize sürüklendiği belirlenen 3 otomobil daha sahil güvenlik ve itfaiye ekipleri tarafından sabitlenip, sahiplerine bilgi verildi. Sel sularına kapılıp sürüklenen çok sayıda araçta da maddi hasar meydana geldi.

METREKAREYE 200 KİLOGRAM YAĞIŞ DÜŞTÜ

Son 24 saatte metrakereye 200 kilogram yağışın düştüğü ilçede, belediye ekipleri suyla dolan cadde ve sokaklarda tahliye ve temizlik çalışmalarına devam ederken, vatandaşlar da ev ve iş yerlerindeki suyu tahliye etmeye çalışıyor.