BM: Etiyopya'daki uçak kazasında 21 çalışanımız hayatını kaybetti

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Guterres, Etiyopya'dan Kenya'ya uçan uçağın düşmesi sonucu 157 kişinin hayatını kaybettiği kazada 21 Birleşmiş Milletler çalışanının da hayatını kaybettiğini açıkladı.12-03-2019 00:14

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, Etiyopya'dan Kenya'ya uçan ve Etiyopya Havayolları'na ait uçağın düşmesi sonucu 157 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasında 21 Birleşmiş Milletler çalışanının da hayatını kaybettiğini açıkladı. Kaza nedeniyle BM bayrağı yarıya indirildi.

Kazada yaşamını yitiren 157 kişi için BM Cenevre Ofisi'nde de bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. BM Cenevre Ofisi Genel Direktörü Michael Moller, yaklaşık 150 kişinin katıldığı saygı duruşunda, BM'nin uzun yıllardır böylesine bir trajedi yaşamadığını söyledi. Moller, kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi.

HAFTA İÇİ KAPSAMLI BİR ANMA TÖRENİ DÜZENLENECEK

BM Çevre Konferansı için Nairobi'ye giderken hayatını kaybeden Cenevre'deki BM kurumlarında çalışanlar için hafta içi geniş kapsamlı anma töreni düzenleneceği bildirildi ve kaza nedeniyle BM bayrağı da yarıya indirildi.

Etiyopya Havayolları, kalkıştan 6 dakika sonra düşen uçakta 150 yolcu ve 7 mürettebatın bulunduğunu, kazanın Addis Ababa'nın 50 kilometre güneyinde Debre Zeit yakınında meydana geldiğini duyurmuştu.