Birçok bakanlıktan daha fazla bütçesi olan Diyanet, yurttaşlardan para istemekten vazgeçmiyor

Diyanet'in Cuma hutbesinde yurt içi ve yurt dışında yapımı devam eden camiler için para istendi.16-10-2020 10:18

Bütçesiyle birçok bakanlığın toplamını dahi geride bırakan Diyanet İşleri Başkanlığı, cami yapımı için yurttaşlardan para istemekten vazgeçmiyor.

Diyanet'in bu hafta 81 ildeki camilere gönderdiği hutbesinde yurt içi ve yurt dışında yapımı devam eden camiler için desten istendi.

"Cami: Allah'ın evi, müminlerin eseri" başlıklı hutbede "Cuma namazının ardından siz kıymetli cemaatimizi az çok demeden bu hayır yarışına katılmaya davet ediyorum" denildi.

Diyanet'in hutbesinde şu ifadelere yer verildi:

"Salgın hastalıkla mücadele sürecinde millet olarak paylaşmanın, dayanışmanın, merhamet ve kardeşliğin en güzel örneklerini verdik. Allah yolunda yardımlaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşadık. Bugün de Başkanlığımızın öncülüğünde yurt içinde ve yurt dışında inşası devam eden camilerimiz için bir yardım seferberliği başlatıyoruz. Dua ve desteklerinizle bu camilerimizi bir an önce tamamlayıp ibadete açacağız. İnşası biten camilerimizde ezanlar yükselecek, mümin gönüller omuz omuza saf tutacak, alınlar secdeyle buluşacak inşallah. Cuma namazının ardından siz kıymetli cemaatimizi az çok demeden bu hayır yarışına katılmaya davet ediyorum."