Bir yağma iddiası daha: 'DSİ, AKP'li başkanın tarlalarına özel sulama kanalı yaptı'

AKP'li yöneticilerle ilgili 'yağma' iddialarına bir yenisi daha eklendi. Bu defa iddiaların odağında DSİ de var.06-07-2021 19:57

CHP İl Başkanlığı’nda açıklamalarda bulunan CHP Niğde İl Başkanı Erhan Adem,  AKP'li Belediye Başkanı Yavuz Soylu’nun tarlalarına Devlet Su İşleri'nin özel sulama kanalı yaptırdığını iddia etti.

Ören Göleti Kapalı Sulama Projesi’nin kapsamına giren ve girmeyen alanların işaretlendiği haritayı gösteren Adem ''Devlete ait olan borular, sulama alanı dışında olmasına rağmen döşenerek belediye başkanının alanları sulama arazisi içine sokulmuştur'' dedi. Adem, açıklamasına şu şekilde devam etti:

''Şimdi biz buradan soruyoruz; Çamardı Belediye Başkanı Sayın Yavuz Soylu’ya ait olan Kaynarca mevkii 304 ada ve 189, 190, 192, 200 parselleri, Ören Göledi Kapalı Sulama Projesi içerisinde midir? Eğer bu parseller proje kapsamında değilse devlete ait olan 2,6 milyon değerindeki borular kullanarak nasıl oluyor da sulama arazisi içinde olmayan AKP’li belediye başkanının parsellerine kanunsuz şekilde proje uygulaması yapılıyor? DSİ bu uygulamayı neye göre yapıyor?

Biz bu soruların cevaplarını bekliyoruz. Yani sulama projesinde olmayan bir yer, AKP belediye başkanının arazisi olduğu için sulama boruları getirilerek sulama projesi içerisinde gösterilmiştir.

Uygulama yanlıştır. Bu tür uygulamalar, kapsam içinde olan yerlere yapılır. AKP’li belediye başkanı olmak, milletvekili olmak, il genel meclis üyesi olmak ve belediye meclis üyesi olmak ayrıcalık mı getiriyor? Biz bunları merak ediyoruz. Bu soruların cevabını da bir an önce bekliyoruz.''