Bir Muhalif Başkan Daha Görevden Uzaklaştırıldı

DBP'li belediye başkanı Yusuf Yuka gözaltına alındıktan sonra bakanlık tarafından görevden uzaklaştırıldı.17-08-2018 14:39

Adıyaman’ın Kömür beldesinde sabah düzenlenen baskınlarla 4 kişi gözaltına alındı. DBP’li belediye başkanı Yusuf Yuka’nın da aralarında olduğu gözaltı sayısı 8’e yükseldi. Bu gelişmenin ardından Yuka, İçişleri Bakanlığı’nca görevden uzaklaştırıldı.

Beldedeki mermer ocağının ateşe verilmesinin ardından başlatılan askeri operasyonda dün mayına çarpan zırhlı araçtaki 1 asker yaşamını yitirmiş, bazı askerler de yaralanmıştı. Yaralı askerleri hastaneye taşıyan sivil araca ise bölgedeki bir başka jandarma birliği tarafından, içinde PKK’liler olduğu sanılarak ateş açılmış ve 3 asker daha yaşamını yitirmişti. Bu gelişmelerin ardından dün 4 kişi gözaltına alınmıştı.

Bu sabah ise Kömür Belde Belediye Başkanı Yusuf Yuka’nın da aralarında bulunduğu 4 kişi, ‘PKK’ye yardım ve yataklık’ iddiasıyla gözaltına alındı. 8 kişinin İl Jandarma Komutanlığı’ndaki ifade alma işlemi sürüyor. (DHA)