'Bir mangayı donatacak silahım var' diyen AKP'li İsmail Karaosmanoğlu'nun, Fethullah Gülen'i övdüğü paylaşımları ortaya çıktı

"Bir mangayı donatacak silahım var" diyerek tehditler savuran AKP'li İsmail Karaosmanoğlu'nun 'FETÖ'yü övdüğü ve eleştirenleri uyardığı bir paylaşımı ortaya çıktı.17-05-2020 14:54

Bir mangayı donatacak kadar silahı olduğunu söyleyerek tehditler yağdıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun oğlu İsmail Karaosmanoğlu'nun 2013 yılında Gülen Cemaatini övdüğü ortaya çıktı.

İsmail Karaosmanoğlu aynı zamanda AKP Gençlik Kolları eski genel başkanıydı.

'FETÖ’den ‘hizmet hareketi’ ifadeleriyle bahseden İsmail Karaosmanoğlu’nun “Ak Parti adına konuşan hiç kimse Hizmet hareketini tahkir ve tezyif eden tek bir kelime dahi etmez, eden olursa da buralarda barınamaz.” ifadeleriyle 'FETÖ’yü eleştirenleri de tehdit ettiği görüldü.

“15 Temmuzdaki hain kalkışmaya kadar hobi amaçlı birkaç çakım vardı sadece. Şimdi, bir mangayı donatacak kadar silah ve mühimmatım var. Benim gibi de yüzbinler var. Bir daha “başka şekilde” iktidar değiştirmeye niyetlenen olursa deneyeceğimiz çok fantezi var haberiniz olsun” paylaşımıyla tepki çeken Karaosmanoğlu'nun Gülen'i ve 'hizmet hareketi' dediği cemaatini övdüğü paylaşımlar şöyle: