Bir kişinin öldürüldüğü ev baskınına ilişkin çarpıcı detay

Bir kişinin öldüğü ev baskınıyla ilgili gözaltına alınanlar, olaya ilişkin çarpıcı bir detayı açıkladılar.13-09-2018 20:58
Foto: Arşiv

Küçük Armutlu’da sabah saatlerinde polis tarafından yapılan ev baskını ve İbrahim Devrim Top’un yaşamını yitirmesiyle ilgili gözaltına alınan ev sahipleri Hakan ve Sevgi Yıldız, ölen İbrahim Devrim Top’un kafasında kurşun izi olduğunu gördüklerini söylediler.

Fersude’den Hayri Tunç’un haberine göre, Gözaltına alınan Hakan ve Sevgi Yıldız, İstanbul Emniyeti TEM Şube’de avukatları Muharrem Erdoğan‘la yaptıkları görüşmede yaşadıklarını anlattı.

Daha önceden tanıdıkları İbrahim Devrim Top’un, 12 Eylül akşamı evlerine geldiğini, yemek yedikten ve  sohbet ettikten sonra yatacak yeri olmaması nedeniyle evlerinde yatabileceğini söylediklerini belirten ev sahipleri, salonda yatak hazırladıktan sonra odalarına çekildiklerini ifade ettiler.

İÇERİDEN GELEN SİLAH SESLERİNE UYANDILAR

Gece 02:-03:00 sıralarında içeriden gelen silah seslerine uyandıklarını, silah sesleri son bulana kadar yatak odasından dışarı çıkmadıklarını söyleyen ev sahipleri, daha sonra polislerin odaya gelip onları çıkarttığını ve odadan çıkıp salondan geçerken yerde yatan İbrahim’i gördüklerini belirttiler.

‘KAFASINDA KURŞUN İZİ VARDI’

Hasan Yıldız, ölen İbrahim Devrim Top’un kafasında kurşun izi olduğunu gördüğünü ekledi.

Hasan Yıldız avukatlarına yaptığı açıklamada, İbrahim Devrim Top’un  başka kurşun yaralarının olup olmadığını görmediğini söyledi.