Bir 'Kanal İstanbul piyangosu' da Kuveytli iş insanına: 53 dönüm tarlası ‘ticaret ve konut alanı’ oldu

Kanal İstanbul projesinde 'rant detayları' bir bir ortaya çıkmaya devam ediyor. Kuveytli iş insanı Wael N Y Alnusef’in proje güzergâhında aldığı 53 dönüm tarlası ‘ticaret ve konut alanı’ oldu.15-07-2020 13:54

Bilim insanlarının ve yurttaşların getireceği tahribat nedeniyle tüm ısrarlarına rağman 'yapılacak' denilen, AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'hayali' Kanal İstanbul projesinde yeni bir ‘rant detayı’ daha ortaya çıktı.

'Kanal İstanbul piyangosu', Katar emirinin annesi ve Erdoğan'ın damadı Berat Albayrak’a çıkmasının ardından bu kez de Kuveyt vatandaşı iş insanı Wael N Y Alnusef'e vurdu. Alnusef’in proje alanı içinde satın aldığı tarlasının değeri arttı. 

Cumhuriyet’ten Hazal Ocak’ın haberine göre, Türkiye’de Kuveyt devleti vatandaşı iş insanı Wael N Y Alnusef, 100 bin lira sermayeyle Nour Alkhaır Gayrimenkul Turizm şirketini kurdu. İstanbul Başakşehir’de bulunan şirketin, 21 Aralık 2018 tarihinde Arnavutköy Yassıören köyünde (Kanal İstanbul güzergahı) “tarla” vasfında 53 bin 878 metrekarelik arazisi imara açıldı.

OTEL, AVM VE KONUT YAPILABİLİR

Yeni planlarda arazinin bir kısmı yol bir kısmı da ‘ticaret + konut’ alanında görünüyor. Araziye ‘zemin + 4 kat’ izni verildi. Böylece arazinin değeri de artmış oldu. Yeni planların notlarına göre ‘konut + ticaret’ alanlarına iş merkezi, alışveriş merkezi, yönetim merkezi, otel, motel, rezidans, konaklama tesisleri gibi yapılar inşa edilebilecek.