Bir göçmen daha donarak hayatını kaybetti

Hayatını kaybeden göçmenin üzerinde ıslak kıyafetleri olduğu ve en az 2 gün önce yaşamını yitirdiği belirlendi.06-12-2018 09:09

Edirne'nin Meriç ilçesine bağlı Adasarhanlı köyündeki çeltik tarlası içerisinde, Yunanistan'ın geri gönderdiği öne sürülen bir erkek göçmenin daha cansız bedeni bulundu. Son 5 günde 3 göçmenin daha cansız bedenine ulaşılmıştı.

İlk yapılan incelemede kimliği henüz belirlenemeyen kişinin Yunanistan'ın geri gönderdiği göçmenlerden biri olduğu tahmin edilirken, donarak öldüğü tespit edildi.

'EVLERİMİZDEN KIYAFET VERİYORUZ'

Göçmenin üzerinde ıslak kıyafetleri olduğu ve en az 2 gün önce yaşamını yitirdiği belirlendi. Savcılık ve jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından göçmenin cesedi Meriç Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Adasarhanlı Köyü Muhtarı İbrahim Dalkıran, "Yunanistan'a sınır olan köyümüzde çok sayıda kaçak, karşıdan zorla bizim tarafa gönderiliyor. Genelde Afganistanlı kaçaklar geliyor. Bizim köyümüzde önceki gün 2 kaçağın cesedi bulunmuştu. Bugün de bir kaçağın cesedi bulundu. Üzerinde kıyafetleri vardı ama ıslaktı. Köyümüze ıslak gelenler kaçaklar oluyor, dövülmüş olarak gelenler oluyor, evlerimizden kıyafet getirip giyindiriyoruz. Onların bu haline de çok üzülüyoruz" dedi.

5 GÜNDE 4. GÖÇMEN ÖLÜ BULUNDU

Yunanistan sınırındaki Meriç ilçesinde son 5 günde 4. göçmenin cesedi bulundu. Birer gün arayla bulunan 3 göçmenin de eksi 6 derecedeki soğuk hava nedeniyle donarak yaşamını yitirdiği belirlendi. Ölen göçmenlerden İstanbul Adli Tıp Kurumu'ndaki otopsilerinin ardından parmak izleri ve DNA örnekleri alınarak kimlik tespiti yapılacağı öğrenildi.