Bir Garip Protesto: Doların Üstünde Allah Yazıyor

Hükümetin "dövizlerinizi bozdurun" açıklaması üzerine destek eylemi yapan bir grubun basın açıklamasında yaşanan diyaloglar dikkat çekti.14-08-2018 19:00

Eminönü Sultanhamam esnafı ve Adaleti Savunan Derneği (ASDER) üyesi bir grup, hükümetin "dövizlerinizi bozdurun" çağrısına destek vermek amacıyla 100 bin dolar bozdurdu. Destek protestosu esnasında bir hocanın konuşmasında geçen "Doların üstüne Allah'ın adı yazıyor" ifadeleri ise dikkat çekti.

'BU DOLARDA 'ALLAH'A İNANIYORUZ' YAZIYOR'

Eminönü Sultanhamam esnafı ve ASDER üyesi bir grup, hükümetin 'dövizlerinizi bozdurun' çağrısına destek vermek amacıyla 100 bin dolar bozdurdu. Hükümetin 'dövizlerinizi bozdurun' çağrısına destek vermek için yapılan basın açıklamasında ilginç diyaloglar yaşandı.

"Dolarları yakın" çağrılarına bir hoca, "Amerika'nın ilahlaştırdığı doları, yani ilahını elimizle yırtıp atmak geliyor içimden. Bu dolarda Allah'ın adı yazıyor. Biz saygısızlık da yapmayız. Bu dolarda 'Allah'a inanıyoruz' yazıyor" diyerek karşı çıktı. Sultanhamam esnafı toplamda 100 bin dolar bozdurdu.