Bir çocuk daha okul servisinde unutuldu

İstanbul’da, anaokuluna giden 3 yaşındaki Selin Eda A., saatlerce okul servisinde unutuldu. Ailenin şikayeti üzerine şoför ve hostes gözaltına alındı.22-11-2017 08:34

3 yaşındaki Alperen Sakin’in serviste unutularak hayatını kaybetmesinin ardından yaşanan skandallara yenisi ekleniyor. Alperen'le aynı yaştaki bir çocuk daha serviste unutuldu.

İddiaya göre; önceki gün 3 yaşındaki Selin Eda A.’yı annesi Esin Beyhan A., sabah saatlerinde Kadıköy’de servise bindirdi. Servis yine Kadıköy’deki anaokuluna saat 09.15 sıralarında ulaştı. Hostes öğrencileri indirdi. Selin Eda A.’yı ise unuttu. Servis şoförü Mehmet Mustafa U. ve Hostes Reyhan B., öğrencileri indirdikten sonra Gebze’ye gitti. Küçük Selin’in minibüste olduğunu fark etmeyen şoför ve hostes araçtan indi. Saat 14.00 sıralarında tekrar araca dönen şoför ve hostes, minik Selin Eda A.’yı aracın içinde ağlarken buldu. Paniğe kapılan şoför ve hostes, 3 yaşındaki çocukla birlikte saat 16.00 sıralarında okula geldi. 

Aynı saatte okula giden anne Esin Beyhan A., kızının sınıfına gitti ancak çocuğunu bulamadı. Öğretmenleri Selin’in okula gelmediğini söyledi. Büyük bir şaşkınlık ve korkuya kapılan anne dışarı çıktığında kızının okula geri dönen serviste olduğunu gördü. Servis şoförü, sabah 3 yaşındaki kızı fark edemedikleri için servisten indirmeyi unuttuklarını, araca geri döndüklerinde çocuğu ağlarken bulduklarını söyledi. Sinir krizi geçiren anne hem okul yönetimi hem de şoför ve hostes hakkında şikayette bulundu.

AİLEYE HABER VERİLMEDİ

Hürriyet'ten Çetin Aydın'ın haberine göre, Selin Eda A.’nın öğretmenlerinin küçük kızın okula gelmediğini okul yönetimine söyledikleri ancak okul yönetiminin aileyi aramadığı ortaya çıktı. 

Gözaltına alınan servis şoförü Mehmet Mustafa U. ve hostes Reyhan B. savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.