Bir bildiri de Nor Aşagerdner'den: Akın var güneşe akın!

Bir bildiri de Nor Aşagerdner'den: Akın var güneşe akın!

Lise öğrencilerin protestoları ve bildirileri ard arda gelmeye devam ediyor. Şu ana kadar 52 lisenin öğrencileri tarafından yayınlanan bildirilere şimdi de Nor Aşagerdner  isimli öğrenci grubu katıldı.

Lise öğrencilerin protestoları ve bildirileri ard arda gelmeye devam ediyor. Şu ana kadar 52 lisenin öğrencileri tarafından yayınlanan bildirilere Nor Aşagerdner (Yeni Öğrenciler) isimli öğrenci grubu katıldı.

CNN Türk'teki habere göre bir bildiriyle liselilere desteğini açıklayan grup, ‘Gerici topluma karşı direnen lisesi arkadaşlarımızın sonuna kadar yanındayız’ diyerek, “Karanlık sıradanlaşmayacak, bir bebekten katil yaratan devlet, bu gençlikten bir karanlık yaratamayacak” ifadelerini kullandı.

Nor Aşagerdner’in yayınladığı bildiri şöyle:

Gericiliğe, Yozlaşmaya, Faşizme Karşı Ses Çıkartıyoruz!

Devlet eliyle atanan yandaş müdürler vasıtasıyla oluşturulmak istenen dinci/gerici topluma karşı ses çıkaran, direnen liseli arkadaşlarımızın sonuna kadar yanında olduğumuzu belirtmek isteriz.

Herkes çok iyi biliyor ki biz umutla, aydınlıkla, kitapla direndikçe hiçbir zaman karanlık kalıcı bir hükûm süremeyecek bu topraklarda. Karanlık sıradanlaşmayacak. Bir bebekten katil yaratan devlet, bu gençlikten bir karanlık yaratamayacak. Biz, bu uğurda karanlığa sırtlarını dönen, yüreklerini güneşe fırlatan, aydınlık yolunda, umut yolunda tek bir yumruk olup omuz omuza, ortak bir yaşam için mücadele eden herkesin yanındayız.

Doğup büyüdüğümüz ve çok sevdiğimiz bu topraklarda binlerce yıllık varoluşumuza rağmen, bizi ısrarla ötekileştirmeye çalışan, bu akıl almaz zihniyete karşı her zaman dimdik ayakta olup, mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz.

Akın var güneşe akın!

Güneşi zaptedeceğiz güneşin zaptı yakın!

Eşitlik, Özgürlük, Adalet!

Nor Aşagerdner