Binali Yıldırım yanlışlıkla Anneler Günü’nü erken kutladı

AKP'li Binali Yıldırım Anneler Günü'nün tarihini karıştırarak yanlışlıkla bir hafta önceden Anneler Günü'nü kutladı.05-05-2019 13:17

AKP'nin 31 Mart seçimlerindeki İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, Pendik Amine Hatun Camii’nde sabah namazını kılmasının ardından açıklamalarda bulundu.

Binali Yıldırım, açıklamasında tuhaf bir hata yaparak, haftaya Pazar günü olan Anneler Günü’nü 1 hafta erken kutladı. Yıldırım, “Annelerimiz, bizim her şeyimiz. Cennet annelerimizin ayağı altındadır diyor Peygamberimiz. Genç yaşta annesini kaybetmiş biri olarak anne hasretini herkes bilir ama ben yaşayarak biliyorum. Bizi dünyaya getiren, ülkeye hizmet imkanı veren eli öpülesi annelerin gününü kutluyorum. Annelerimiz evlatlarını ülkeye, millete, vatana güzel hizmet etsin diye yetiştirdiler. Terörün şehit ettiklerine rahmet diliyorum” dedi.

Binali Yıldırım İletişim Ofisi’nin de bu sözleri sosyal medya hesabından paylaşması dikkat çekti. Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı ise, paylaşımın altına yorum yaparak Anneler Günü’nün haftaya olduğunu hatırlattı.