Binali Yıldırım için bodrum katta makam odası hazırlandı

YSK'nın, İmamoğlu'nun önde olduğunu açıklamasının ardından Binali Yıldırım'a Meclis'e dönüş yolu göründü.01-04-2019 12:31

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine dair YSK açıklamasın ardından AKP'li Binali Yıldırım’a, TBMM’de yeni makam odası verildi.

BirGün'den Hüseyin Şimşek'in haberine göre, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olmak için Meclis Başkanlığı görevinden istifa eden Binali Yıldırım artık TBMM’de milletvekili olarak görev yapacak. Yıldırım için TBMM’nin ana binasında oda hazırlandı.

Önce Başbakanlık, ardından Meclis Başkanlığı görevi yapan ve Başbakan iken kullandığı odası da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a verilen Yıldırım’a bodrum katta yeni bir oda verildi. Eski Meclis Başkanlarının odalarının bulunduğu koridorda “yer kalmadığı” gerekçesiyle Yıldırım’a, MHP Grup Salonu’nun üç kat altında, tuvaletlerin karşısında bir oda tahsis edildi. Yıldırım’ın odasının kapısının hemen yanında ATM’ler, koridorda ise bebek emzirme odası, fotokopi odası, berber, üzerinde “ilişki kesme işlemi burada yapılmakta” yazılı bilgi işlem başkanlığı ve lostra salonu bulunuyor.