Bilirkişiden Mehmet Ayvalıtaş kararı: Öldüren değil ölen kusurlu

Perşembe günü Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan Ayvalıtaş davasında bilirkişi raporu tamamlandı. Raporda olay sonrasında yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş ve yaralanan Seyit Kartal'ın olmaları yasak olan bir bölgede bulunmaları dolayısıyla kusurlu olduğu belirtildi.21-02-2018 20:08

Perşembe günü Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan Ayvalıtaş davasında bilirkişi raporu tamamlandı. Raporda  olay sonrasında yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş ve yaralanan Seyit Kartal'ın 'olmaları yasak olan bir bölgede bulunmaları dolayısıyla kusurlu' oldukları belirtildi.

Gezi direnişi sırasında Ümraniye'de gerçekleşen yürüyüş sırasında 20 yaşındaki Mehmet Ayvalıtaş'ın bir aracın çarpması sonucu ölümüyle ilgili 2 sanığın "taksirle adam öldürme ve yaralama" suçlamasıyla 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davaya Adli Tıp Kurumu raporu ulaştı.

Habertürk'ten Arzu Kaya'nın haberine göre; Anadolu 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde perşembe günü görülecek davaya tarafların kusur durumuyla ilgili hazırlanan 3. bilirkişi raporu da ulaştı. Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesi Uzmanlar Kurulu'nca hazırlanan raporda, olayda yaşamını yitiren Mehmet Ayvalıtaş ve yaralanan Seyit Kartal'ın kendilerine girişin yasaklandığı karayoluna setleri aşarak aniden girdikleri anlatıldı.