Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Pınar Oktay: Alkol yasağı ve kadınların hijyenik ped alamamasının hiçbir bilimsel tarafı yok

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Pınar Oktay, kurul üyelerinin karar almada herhangi bir yetkilerinin olmadığını söylerken “Alkol yasağı, kadınların hijyenik ped alamaması gibi birçok yasakla karşı karşıya kaldı Türkiye. Bunların hiçbir bilimsel tarafı yok” dedi.18-05-2021 11:11

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Pınar Oktay, Habertürk’te Fatih Altaylı’nın programına konuk oldu.

Kurul’un işleyişine dair dikkat çekici açıklamalarda bulunan Oktay, “Alkol yasağı, kadınların hijyenik ped alamaması gibi birçok yasakla karşı karşıya kaldı Türkiye. Bunların hiçbir bilimsel tarafı yok” dedi.

Oktaty ayrıca yeni açılma sürecine dair 1 Haziran sonrasını bilmediklerini söyledi. Oktay, "Bu açılmayla ilgili görüş bildiremedik. Bizim de yapılanmış şekliyle haberimiz oldu" diye konuştu.

Prof. Dr. Oktay şunları kaydetti:

"Bilim Kurulu belli sınırlılık içinde çalışıyor. Biz, bizden istenmeyen konularda da çalışma yaptık ama sonuçta yürütme erki bakanlık. Oradan da bu şekilde kararlar çıkıyor ve bunların herhangi bir yerde gerekçeleri yok. Biz bunu 17 günlük kapanmada da konuştuk. Alkol yasağı, kadınların hijyenik ped alamaması gibi birçok yasakla karşı karşıya kaldı Türkiye. Bunların hiçbir bilimsel tarafı yok."