Bilal’in yönetiminde olduğu kurumun çalışanlarına mobbing: Sosyal faliyette bulunmak yasak!

Yolsuzluk, bebeklere şiddet gibi iddialarla çalkalanan Okmeydanı Darülaceze’de, çalışanlar üzerinde yoğun bir baskı kurulduğu ortaya çıktı. Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci imzasıyla tüm birimlere yazı gönderilerek çalışan personelin kurum içerisinde sosyal faaliyetlerde bulunmamaları yönünde karar alındı.20-11-2019 09:13

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yönetiminde olduğu kurumun çalışanlara yoğun baskı kurulduğu ortaya çıktı. Darülaceze Başkanı Hamza Cebeci imzasıyla tüm birimlere gönderilen yazıda “Kurumumuzun personellerinin mesai saatleri içerisinde görev yerlerini terk etmemelerini; kantin, çay ocağı, bahçe vb. yerlerde gezmemelerini, uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacağının bilinmesini önemle rica ederim” denildi.

‘CEBECİ YOLSUZLUĞU BİLİYORDU’

Darülaceze İdare Meclis Üyeleri arasında Bakan Zehra Zümrüt Selçuk ve Hamza Cebeci dışında Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yer aldığı kurumda, çalışan personelin kurum içerisinde sosyal faaliyetlerde bulunmamaları yönünde karar alındı.

Hamza Cebeci imzasıyla yayımlanan ve tüm birimlere tebliğ edilen kararda, “Kurumumuzun personellerinin mesai saatleri içerisinde görev yerlerini terk etmemelerini; kantin, çay ocağı, bahçe vb. yerlerde gezmemelerini, uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacağının bilinmesini önemle rica ederim” denildi. Darülaceze’de çalışan ve isminin açıklanmasını istemeyen bir kişi de verdiği bilgide, Cebeci’nin daha önce gündeme gelen yolsuzluk iddiaları hakkında bilgi sahibi olduğunu söyledi.

‘FATURALARI ZİRAAT ÖDEDİ’

Cumhuriyet'ten Leyla Kılıç'ın haberine göre, Cebeci’nin kurumda yapılan tadilatları Kamu İhale Mevzuatı’na girmeyecek şekilde bütçelendirildiği ve faturaların Darülaceze için 1.5 milyon TL’lik bağış yapan Ziraat Katılım Bankası’na ödettirdiği öğrenildi. Darülaceze ile ilgili iddialar sürerken, daha önce de CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, yolsuzluk ve mobbing iddialarını Meclis’e taşıyarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt’ün yanıtlaması istemiyle soru önergesi vermişti.