Bilal Erdoğan’ın yönetiminde olduğu Okçular Vakfı kapatılıyor mu?

Yenilenen seçimlerde İmamoğlu’nun İBB başkanı seçilmesinin ardından Bilal Erdoğan’ın mütevelli heyeti üyesi olduğu Okçular Vakfı’nın kapatıldığı söyleniyor. Kapatılma gerekçesi olarak İBB’den gelen kaynağın kesilmesi gösteriliyor.26-06-2019 17:37

Yenilenen İstanbul seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinin ardından belediyeden aktarılan paranın kesilecek olması sebebiyle Okçular Vakfı'nın kapanacağı iddia edildi. 

İmamoğlu seçim sürecinde başkan olması durumunda belediyeden yandaş vakıflara ve derneklere aktarılan kaynakları keseceğini söylemişti.  İmamoğlu’nun 23 Haziran’da yüzde 54 oy olarak yeniden başkan seçilmesinin ardından Okçular Vakfı’nın kapanacağı söyleniyor.

İddiaya göre Bilal Erdoğan'ın da mütevelli heyeti üyesi olduğu Okçular Vakfı'nın Yönetim Kurulu, vakıf çalışanlarına dün itibariyle faaliyetlerini sonlandırdığını tebliğ etti. İBB bünyesinde hazırlanan yemeklerin gittiği dernekte pazartesi günü öğle yemeği de verilmedi. 

Başkanlığını Beyoğlu Belediye Başkanlığı görevini de yürüten Ali Haydar Yıldız'ın üstlendiği vakfın internet sitesi de son olarak 27 Mayıs'ta güncellendi. Etkinlik takviminde ise herhangi bir duyuru bulunmuyor.