Bilal Erdoğan'ın vakfından 8 Mart'a karşı protesto

Bilal Erdoğan’ın yönetiminde bulunduğu TÜGVA üyeleri, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Taksim’de düzenlenen Gece Yürüyüşü’ne tepki gösterdi. 8 Mart Emekçi Kadınlar Günü’nde ezanın protesto edildiğini öne süren grup, "Ezan, bizim için Roma’nın, New York’un, Pekin’in, Tokyo’nun, Moskova’nın, Berlin’in, Paris’in ve yarım kalan hesabımız olan Viyana’nın fethine niyet tazelemektir" dedi.15-03-2019 13:18

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın yönetim kurulunda bulunduğu Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri, Diyarbakır’da Ulu Cami’de bir araya gelerek 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Taksim’de düzenlenen Gece Yürüyüşü’ne tepki gösterdi.

TÜGVA Diyarbakır Kadın ve Aile Koordinatörlüğü tarafından organize edilen protesto, sabah namazının ardından düzenlendi.

TÜGVA Diyarbakır Kadın ve Aile Koordinatör Yardımcısı Seher Şenyüz, açıklamasında 8 Mart Kadınlar Emekçi Günü’nde ezanın protesto edildiğini öne sürdü. Şenyüz, “Ezan, inananlara kula kulluk etmeye yeltenmeyi aklının ucundan dahi geçirmeden evvel devreye girerek haklı oldukları takdirde onlara tüm dünyayı karşılarına alacak gücü bahşeden çağrıdır.” dedi.

Şenyüz, “Ezan, bizim için Roma’nın, New York’un, Pekin’in, Tokyo’nun, Moskova’nın, Berlin’in, Paris’in ve yarım kalan hesabımız olan Viyana’nın fethine niyet tazelemektir. Ezan, dünyanın her yerinden mazlumların tek silahı, tutsak İhvan’ın özgürlük türküsü, Çeçen mücahitlerin zafer ezgisidir. Ezan, bu dünyanın çakılı manevi çivisi ve tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir,” ifadelerini kullandı.

'ŞİMDİLİK KAVLEN UYARMAKLA YETİNMEK DURUMUNDA OLDUĞUMUZ'

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde yaşananların kabul edilemeyeceğini söyleyen Şenyüz, şunları kaydetti:

“Birkaç kendini bilmez, türedi tipin bu toprakların mayası olan ezanı protesto etmesi, ister istemez hafızalarımızda, küçük olmasına rağmen mide bulandıran sinek misalini hatırlatmıştır. Şimdilik kavlen uyarmakla yetinmek durumunda olduğumuz hatta çoğu zaman görmezden geldiğimiz, bu ülkenin mayasından zerre nasiplenmemiş bu sineklerin mukaddesatımız mevzu bahis olduğunda, karşısında bu mukaddesatın yılmaz bekçileri olan Türkiye Gençlik Vakfı kadrolarını bulacağını şüphesiz bilmelerini isteriz.