'Bilal Erdoğan’ın arkadaşının 280 milyon TL'lik ihalesi' haberine erişim engeli!

İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği, Bilal Erdoğan’ın arkadaşı Aykut Emrah Polat’ın kazandığı 280 milyon liralık Ataşehir Modern Projesi haberine erişim engeli getirdi.12-08-2020 10:03

Bilal Erdoğan’ın imam hatip lisesinden arkadaşı Aykut Emrah Polat'ın Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) düzenlediği Ataşehir Modern Projesi ihalesini 280 milyon TL'ye kazanmasına ilişkin haberlere İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliği tarafından erişim engeli getirildi.

Bilal Erdoğan’ın talebi üzerine İstanbul Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliğinin kararında konuya ilişkin şu ifadeler yer aldı:

"Dilekçe ve ekleri ile talebe konu yayınlar incelendiğinde; talepte bulunan hakkında çoğunlukla galiz küfür ve hakaretlerden oluşan düşünce ve eleştiri hürriyeti ile telifi kabil olmayan paylaşımları ve fotoğrafları yayınladıkları, bu şekilde talepte bulunanın kişilik haklarının ihlal edildiği anlaşıldığından talebin kabulüne karar vermek gerekmiştir."

İlkyapı İnşaat'ın sahibi olan Aykut Emrah Polat 2014 yılında Bilal Erdoğan, amcası Mustafa Erdoğan ve eniştesi Ziya İlgen’le birlikte Mehmet Gür’ün de ortak olduğu bir şirket kurmuştu.