Bilal Erdoğan: Cumhurbaşkanımız yara yara gidiyor, arkayı iyi desteklememiz lazım

5. KYK Tematik Kış Kampları kapsamında düzenlenen “Hukuk Kampı”nda konuşan Bilal Erdoğan, babasını övdü.22-01-2020 23:04

Bilal Erdoğan, Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor, Libya’da mücadele, Doğu Akdeniz’de mücadele, Suriye’de mücadele, dünyanın dört bir yanında dünyanın en büyük aktörleriyle masaya oturuyor artık bizim arkadan gelenler olarak bu arkayı iyi desteklememiz lazım” dedi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu olmaktan başka hiçbir vasfı olmamasına rağmen devlet görevlisi gibi hareket etmesiyle tartışılan Bilal Erdoğan, İdare Meclisi Üyesi olduğu Darülaceze’de, Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü (KYK) tarafından organize edilen 5. KYK Tematik Kış Kampları kapsamında düzenlenen “Hukuk Kampı”nda konuştu.

Bilal Erdoğan konuşmasında, ”Bizim 20. yüzyıl aydınımız maalesef dünyayı takip edemedi, dünyayı kaçırdı. Nasıl kaçırdı? İttihatçılar eğitim için gittikleri zaman Avrupa’ya özellikle Fransa’daki pozitivist akımlardan etkilendiler, dinin hep tu kaka edildiği, kötü görüldüğü, haşa Allah’la tanrıyla bir rekabetin, bir didişmenin hayat tarzı edinildiği bir dünya görüşünü benimseyip Türkiye’ye döndüler. Avrupa o pozitivizmi aştı, bizim aydınımız o pozitivizmden 100 yıl, 150 yıl kurtulamadı. Bu, biraz aydınımızda dünyayı kaçırmasını, ülkemizin de dünya gündemlerinin hep peşinden gitmesini, gerisinde kalmasını getirdi” ifadelerini kullandı.

‘CUMHURBAŞKANIMIZ YARA YARA GİDİYOR’

Türkiye’nin 21. yüzyılda yeni bir aydın kesime ihtiyacı olduğunu öne süren Bilal Erdoğan, “Bu ülkenin geleceği için gençlerine mesajlar veren, motivasyon veren kimimiz var? Cumhurbaşkanımız geçmiş önümüze yara yara gidiyor, Libya’da mücadele, Doğu Akdeniz’de mücadele, Suriye’de mücadele, dünyanın dört bir yanında dünyanın en büyük aktörleriyle masaya oturuyor artık bizim arkadan gelenler olarak bu arkayı iyi desteklememiz lazım. Fikirle desteklememiz lazım, projelerle desteklememiz lazım, hayallerimizi gerçekleştirerek desteklememiz lazım” dedi.