'Biat değil, inat' edenler KeçiFest'te buluştu

Biat değil, inat edenlerin festivali KeçiFest Küçükçiftlik Park'ta binlerce kişinin katılımıyla düzenlendi.04-09-2021 22:13

İleri Haber - İzel Sezer

Türkiye İşçi Partisi yararına düzenlenen “KEÇİFEST - BİAT DEĞİL İNAT” konserinde Deniz Tekin, Ediz Hafızoğlu “Kaskadyori”, Feridun Düzağaç, Jehan Barbur, Kutlu Özmakinacı (Yüksek Sadakat), Mengene ve Redd şarkılarıyla sahne aldı. Sunuculuğunu Öykü Serter’in üstlendiği konsere Zülfü Livaneli ise anlatımlarıyla konuk oldu. 

Öykü Serter'in sunumuyla Mengene sahnede.

Mengene'nin ardından Deniz Tekin sahne alıyor. 

TİP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, KeçiFest'te yaptığı konuşmada, "Kadınların ölmediği, hem evde hem işte köle edilmediği, şu konser çıkışı, 'Ya ineceğim yere gelmeden minibüste yalnız kalırsam' diye panik atak geçirmediği özgür bir ülke istiyoruz! Çok şey mi istiyoruz?" dedi. 

Festivalde sahne alan Feridun Düzağaç, ekonomiden dert yanan gençlere 'telefonunu göster' diyenlere karşı 'Matematik şarkısını telefonları sallayarak söyleyelim' dedi. 

Feridun Düzağaç'ın ardından Türkiye İşçi Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş ve TİP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık da Sera Kadıgil, Barış Atay ve sanatçılarla sahnede bir araya gelerek Çav Bella şarkısını söyledi.