Beykoz'da halk talana karşı yürüdü: İktidarınız gidecek, ağaçlar kalacak

Beykoz'da yurttaşlar, 111 bin metrekarelik tarım alanını imara açarak 'ticaret alanı' ilan edilmesine karşı yürüdü.13-03-2021 18:55

İleri Haber

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İstanbul Beykoz’da 111 bin metrekarelik tarım alanını imara açarak 'ticaret alanı' ilan etmişti. 

İmara açılan alana AVM, plaza ve ofis yapılacağı konuşulurken; Beykoz halkı ormanların talana açılmasına tepki gösterdi. 

Bugün saat 11'de Zerzevat Beykoz Otobüs Durağı'nda buluşan yurttaşlar, bir yürüyüş düzenledi. Elmalı'ya kadar devam eden yürüyüşte, ''Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na itirazımız var'', ''Beykoz nefessiz kalmasın'', ''İktidarınız gidecek, ağaçlar kalacak'' yazılı dövizler taşındı.

Yapılan yürüyüşün ardından Beykoz Çevre Dayanışması'nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ''Beykoz'daki orman talanına dur demek için gözden çıkarılan ormanlık alana yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Sermaye Beykoz'dan elini çekene kadar eylemlerimizi sürdüreceğiz. #BeykozOrmanlarınaDokunma #BeykozNefessizKalmasın'' ifadeleri kullanıldı.