Beykoz'da halk kentsel dönüşüm sürgününe karşı toplandı

Beykoz Çiğdem Mahallesi halkı, Beykoz Belediyesi tarafından hazırlanan plan ile uygulamaya konmak istenen kentsel dönüşüme karşı bir araya geldi.04-02-2018 22:47

İleri Haber

Beykoz'da kentsel dönüşüm adı altında on yıllardır yaşadıkları mahallelerinden çıkarılmak istenen Çiğdem Mahallesi halkı, Çiğdem Mahallesi Yaşatma ve Dayanışma Derneği öncülüğünde bir araya geldi. 

Geçtiğimiz ay, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından hazırlanan 1/5000 Ölçekli Beykoz Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgeleri Koruma Amaçlı Revizyon 1. Etap Nazım İmar Planı'na itiraz eden mahalle halkı, şimdi de bu plan doğrultusunda Beykoz Belediyesi tarafından hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı'na itiraz edecek.

Yapılan toplantıda, Çiğdem Mahallesi Muhtarı Murat Erdal, Dernek Başkanı Hasan Başkaya ve şehir plancısı Özgür Temiz tarafından mahallelilere mevcut imar planından doğacak mağduriyetler anlatıldı. Toplantıda ayrıca mahalle sakinlerinin soruları da değerlendirilip cevaplandırılarak gerekli bilgilendirmeler yapıldı.