BES'te yeni düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı

Bireysel Emeklilik Sistemi'ndeki (BES) yeni düzenleme, AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla Resmi Gazete'de yayımlandı. 04-11-2019 11:56

'2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı', Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı. Bireysel emeklilikte otomatik katılım tamamlayıcı emeklilik sistemine dönüşecek. Sisteme girenlere sağlanan devlet destekleri yaşa göre değişecek.

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından hazırlanan ve AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan programda, dünya ekonomisindeki gelişmelere ve temel göstergelere yer verildi.

PROGRAMDA, 2020 HEDEFLERİ DE YER ALDI

Programda, Türkiye ekonomisi, büyüme, istihdam ve yatırımlar konusunda 2020 yılı hedefleri sıralandı.

“Eğitim”, “Sağlık”, “Adalet”, “Güvenlik”, “Çevre”, “Temel Hak ve Özgürlükler”, “Sivil Toplum Kuruluşları”, “Aile ve Kadın”, “Afet Yönetimi”, “Kültür ve Sanat”, “İstihdam ve Çalışma Hayatı”  gibi başlıklarda amaç ve hedeflerin paylaşıldığı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, 403 sayfadan oluşuyor.

Programa göre, bireysel emeklilikte otomatik katılım tamamlayıcı emeklilik sistemine dönüşecek. Evlilik, sağlık, eğitim nedeniyle sistemden çıkmadan nakit çekilebilecek.