Beşiktaş'ta otobüs durağa daldı: 1 ölü, 12 yaralı

Beşiktaş'ta bıçakla saldırı ve yaralamadan suç kaydı bulunan bir otobüs şoförü, önce araçla durağa daldı, ardından bir kişiyi bıçakladı. Saldırı sonucu 1 kişi yaşamını yitirdi, 12 kişi yaralandı.03-11-2019 17:26

İstanbul Beşiktaş’ta bir otobüs şoförü, otobüs durağına dalarak 12 kişiyi yaraladı. Şoförün araçtan indikten sonra duraktaki bir kişiyi de bıçakla yaraladığı belirtildi. Olayda yaralanan Yalçın Tahir Billur, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.

Beşiktaş meydanda gerçekleşen olayda otobüs sürücüsü daha sonra elinde bıçakla kaçmaya başladı ve denize atladı. Sürücü gözaltına alındı. Bıçaklanan kişi ile durakta otobüsün çarptığı bir kişinin durumu ağır.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü olayla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Olayı gerçekleştiren 33 yaşındaki Necdet K. isimli şahsın 10 yıllık Özel Halk Otobüsü şoförü olduğu, güzergâhı dışında Ortaköy istikametine doğru seyir halinde iken bilinmeyen bir sebepten dolayı içerisinde yolcu bulunmayan otobüs ile Bahçeşehir Üniversitesi otobüs durağında beklemekte olan vatandaşlara çarptığı, devamında elindeki bıçakla kaçmasına engel olmak isteyen (1) vatandaşı kolundan yaralayarak Beşiktaş sahilinden denize atladığı belirlenmiştir. Şahıs kendisini kovalayan görevlilerce denizden çıkartılarak gözaltına alınmış, yapılan araştırmalarda şahsın alkollü olmadığı tespit edilmiştir. Otobüs çarpması ve bıçakla yaralama neticesinde üçü İran uyruklu, ikisi yaşı küçük olmak üzere toplam 13 şahıs yaralanmıştır.” 

İBB: ÖZEL HALK OTOBÜSÜ SİSTEMİNİ İNCELEYECEĞİZ

İstanbul Büyükşehir Belediyesinden (İBB) olaya ilişkin yapılan açıklamada, yaşananlara ilişkin bilgi verildi ve "İstanbulluların bir daha benzer bir durum yaşamamaları için Özel Halk Otobüsü sistemini incelemek dahil çok kapsamlı tedbirler alacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz" denildi.

İBB'nin açıklaması şöyle:

"Bugün saat 16.30'da 27E Şirintepe - Kabataş Otobüs Hattı'nda çalışan Özel Halk Otobüsü Beşiktaş'tayken, şoför ve yolcu arasında tartışma yaşanmıştır. Emniyet'ten alınan son bilgilere göre; güzergah dışında bulunan Beşiktaş - Bahçeşehir durağına çarpan otobüs şoförü 13 kişinin yaralanmasına sebep olmuştur. Şoför, otobüsten inince 1 kişiyi de bıçakla yaralamış, sonrasında denize atlamıştır. Emniyet yetkilileri, olaya müdahale ederek şoförü gözaltına almıştır. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla çevre hastanelere sevk edilmiştir. Emniyet tarafından olayla ilgili gerekli soruşturma başlatılmıştır.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak ilgili şoför, araç sahibi ve Özel Halk otobüsü şirketi hakkında kapsamlı inceleme başlatmış bulunmaktayız. Hastanelerde tedavi altına alınan vatandaşları tek tek ziyaret ederek, sağlık durumlarını ve ihtiyaçlarını yakından takip ettiğimizi belirtmek isteriz. İstanbulluların bir daha benzer bir durum yaşamamaları için Özel Halk Otobüsü sistemini incelemek dahil çok kapsamlı tedbirler alacağımızı kamuoyuna saygı ile duyururuz."