Beşiktaş Belediyesi'nde polis araması

Mali Şube ve Siber polisleri tarafınca Beşiktaş Belediyesi'nde arama yaptı. Belediyeden konuya ilişkin açıklama geldi.05-04-2018 10:07

İstanbul Mali Şube ve Siber Büroya bağlı polisler tarafından Beşiktaş Belediyesi'nde arama yapıldı.

Beşiktaş Belediyesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada aramanın soruşturma kapsamında rutin bir araştırma olduğu kaydedilerek şu ifadelere yer verildi:

“Bugün sabah saatlerinde yazılı ve görsel basın organlarında Beşiktaş Belediyesi’ne operasyon olduğu haberleri yer almıştır. Haberlerin devam eden soruşturma kapsamında her belediyede olabilecek rutin bir araştırmayla ilgili olduğu duyurulur.”

Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın İçişleri Bakanlığı tarafından görevinden uzaklaştırılmasının ardından yardımcısı Rifat Örnek de görevinden uzaklaştırılmıştı.

KIZ KARDEŞİ DE GÖREVDEN ALINMIŞTI

Soruşturma kapsamında 17 Ocak tarihinde Beşiktaş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Mürvet Günday ile Zabıta Müdürü Selçuk Bartınlı açığa alınmıştı. 25 Ocak tarihinde de Hazinedar göreve geldiğinden beri özel kalem müdürlüğünü yapan kız kardeşi Pelin Hazinedar Başlangıç da bulunduğu Dış İlişkiler Müdürlüğü görevinden uzaklaştırılmıştı.