'Berat Albayrak konusunda her an her şey olabilir'

Abdullah Gül'e yakınlığıyla bilinen Yeniçağ yazarı Ahmet Takan, AKP kaynaklarına dayandırdığı Berat Albayrak kulisini yazdı.18-07-2019 10:17

Abdullah Gül ekibine yakınlığıyla bilinen Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Ahmet Takan, AKP kaynaklarına dayandırdığı,  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile ilgili bir kulis bilgisi paylaştı.

Takan,"Erdoğan'ın önündeki "gizli" Suriye raporu..." başlığıyla yayımlanan yazısının ilgili bölümünde şunları yazdı:

Sıcak gündemin önemli bir maddesi olması sebebiyle, saraydaki Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi revizyon çalışmalarından da kısa notlar iletelim;

Sarayda hala tam bir netlik yok. Siyasi kulislerde, "Geri adım atmak istemiyorlar. 'Revizyon' dediklerinin sadece Cumhurbaşkanı'nın partisinden istifa etmesi olduğu anlaşılıyor. Parti genel başkanlığını bırakmasının ötesine geçmeyecek bir revizyon gibi görünüyor. Cumhurbaşkanı olarak bundan sonra devam edecek. Tarafsız kalacak. En azından partisinden istifa etmiş olacak. Bunun dışında net bir değişiklik yok. Sadece bunun üzerine çalışılıyor. Bir kere daha seçilebilir ihtimali de masada duruyor" diye konuşuluyor.

Heyecanla beklediğiniz (!) kabine revizyonuna gelince... Ankara, "bugün-yarın açıklanabilir" diye geri sayıyor!.. Ali Babacan'ın partisine geçmeyeceğine ve kabine de yer almak istemediğine dair haberler çıksa da yaşantısına İngiltere'de devam eden Mehmet Şimşek konusu hala belirsizliğini koruyor... Nedenini ise AKP kaynakları "Berat Albayrak'ın durumundan dolayı. Bu konuda her an için her şey olabilir" diye izah ediyor!..