Belgeler konuştu: Bakanlığın açıkladığı koronavirüs verilerinde çarpıcı 'tutarsızlık' iddiası!

CHP’li Emir bugünkü basın toplantısında, “Sayın Bakan, bu belge doğruysa doğruları söyleme vakti gelmedi mi? Eğer yeni hasta sayısı, COVID pozitif hastaları kapsamıyorsa kimi kapsıyor?” şeklinde konuştu.29-09-2020 23:02

Selçuk Tepeli tarafından sunulan Fox TV Ana Haber’de bu gece yayınlanan bir belge, Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs salgınıyla ilgili açıkladığı rakamlardaki tutarsızlık iddialarına yeni bir boyut kazandırdı. CHP Ankara Milletvekili Murat Emir tarafından ortaya çıkarılan belgeye göre, 10 Eylül’de 157 bin 975 kişiye koronavirüs testi yapıldı ancak Sağlık Bakanı Fahrettin Koca o gün yapılan test sayısını 107 bin 702 olarak duyurmuştu.

Laboratuvar Bilgi Yönetim Sistemi verilerinin yer aldığı belgede yapılan 157 bin 975 testten 128 bin 645'inin negatif, 29 bin 377'si pozitif olduğu görüldü. Oysa o gün Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan günlük hasta sayısı 1512’ydi. 

CHP’li Emir bugünkü basın toplantısında, “Sayın Bakan, bu belge doğruysa doğruları söyleme vakti gelmedi mi? Eğer yeni hasta sayısı, COVID pozitif hastaları kapsamıyorsa kimi kapsıyor?” şeklinde konuştu.