Belediye başkanı geliyor diye köpekleri uyuşturdular!

İzmir’de Karabağlar Belediye Başkanı’nın Uzundere köyüne yapacağı ziyaret öncesi köyün köpekleri uyuşturuldu.30-03-2018 16:33

İzmir'in Karabağlar İlçesi'nin CHP'li Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu'nun Uzundere Köy Pazarı'na yapacağı ziyaret öncesi, köyde bulunan köpekleri ilaçla uyuşturuldu.

İzmir Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu’nun Uzundere Köyü'ne yapacağı ziyaret öncesi köyün sokaklarında yaşayan köpekler veterinerlik personeli tarafından ilaçlı enjektörlerle uyuşturuldu. Uyuşturma işlemini gören köylüler, veterinerlik personeline engel olmaya çalıştı. Konuyla ilgili belediyeyi arayan köylülere belediye yetkilileri uygulamanın “parazit kontrolü” olduğunu iddia etti. İddialara inanmayan köylüler “O halde neden köpeklerimiz uyuşuk halde yerde bırakıldı? Neden gece saatlerine kadar uyuşuk kaldı?” diye sordu.

'BAŞKAN ZİYARETİ İÇİN HAYVANLARIMIZA EZİYET EDİLDİ'

Evrensel'den Metehan Ud'un haberine göre, köylüler tepkilerini şu sözlerle dile getirdi: “Hayvansever olduğunu söyleyen Karabağlar Belediyesi, en az bizim kadar yaşam hakkına sahip canlılara neden zarar vermiştir? Sırf başkan ziyareti için hayvanlarımıza yapılan bu eziyeti kınıyor, onların da bizim kadar yaşam hakkına sahip olduklarını hatırlatmak istiyoruz. Uzundereli doğal yaşamı desteklerken, yaşamın içinde olan hayvanlarımıza da saygı gösterilmesini istiyor.”