Bekçiler kimlik göstermek istemeyen genci darp ederek gözaltına aldı

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, 20 yaşındaki O.G., kimliğini göstermek istemediği gerekçesiyle üç bekçi tarafından darp edilerek gözaltına alındı.14-07-2019 19:56

İzmir Karşıyaka’da deniz kıyısında bir genci gözaltına almaya çalışan gece bekçileri ile genç arasında yaşanan arbede çevredekiler tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Sosyal medyada da hızla yayılan görüntülerde 3 bekçi gözaltına almaya çalıştıkları genci zapt etmeye çalışıyor. Gencin ‘İnsanlar var ayıp oluyor’ demesine aldırmayan bekçiler genci yere yatırıp ters kelepçe takmaya çalıştı.

Olay, dün akşam saatlerinde Karşıyaka sahilinde yaşandı. Bölgede devriye görevi yapan bekçiler, O.G.’den kimliğini göstermesini istedi. İddiaya göre, O.G. kimliğini göstermek istemedi. Bunun üzerine O.G., üç bekçi tarafından gözaltına alınıp, karakola götürüldü.

Bu anlara tanıklık eden çevredeki bir kişinin “Polis çağıralım mı” demesi üzerine, bir bekçi, sert bir ses tonuyla, “Gerek yok, polisiz kardeşim, hayırdır, neden arıyorsun polisi” dedi. O anlar, cep telefonuyla kaydedilip sosyal medyada paylaşıldı. Kimi sosyal medya kullanıcıları, bekçilere tepki gösterdi. Karakola götürülen O.G., suç kaydının olmaması nedeniyle, herhangi bir işlem uygulanmaksızın serbest bırakıldı.