Bekçi, diğer bekçiyi vurdu

Olayın gerçekleştiği bölgede çok sayıda boş kovanın yanı sıra bir bıçak bulundu.03-02-2020 11:05

Malatya'da bir kişiye müdahale etmeye çalışan üç bekçi de yaralandı. Bekçilerden birinin yaralanma sebebi ise arkadaşının tabancasından çıkan kurşunlar oldu.

İHA'nın haberine göre olay, Yeşilyurt ilçesine bağlı Cevatpaşa Mahallesi, Polis Akademisi Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi önünde meydana geldi.

Polis Akademisi Malatya Polis Meslek Eğitim Merkezi mevkiinde şüpheli bir şahıs anonsunu değerlendirmek üzere Özsan Sanayi Sitesi'nde görevli 3 mahalle bekçisi olay yerine gelerek, alkollü olduğu iddia edilen şüpheli Suat U.’ya müdahale etti.

BEKÇİ, DİĞER BEKÇİYİ VURDU

Bu esnada Suat U. üzerinde bulunan bıçakla bekçilere mukavemet gösterdi. Bekçiler ile Suat U. arasında yaşanan arbedede, bekçilerden birinin havaya ateş açması sonucunda seken kurşunlardan biri bekçilerden Sedat K'.nin başını sıyırırken, diğer 2 bekçi Gökhan P. ile Yusuf S. aldıkları bıçak darbeleri sonucunda yaralandı.

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilirken, aldığı 5 bıçak darbesi sonucunda ağır yaralanan mahalle bekçilerinden Yunus S. Turgut Özal Tıp Fakültesine diğer yaralı 2 bekçi Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı.

ÇOK SAYIDA BOŞ KOVAN BULUNDU

Arbede sırasında yaralanan Suat U.'nun da hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı olayda, polis ekipleri olayın gerçekleştiği bölgede çok sayıda boş kovanın yanı sıra bir bıçak buldu.

Olayla ilgili başlatılan inceleme sürüyor.