Bekaroğlu: Bir sandıkta 2-3 müşahidimiz vardı şimdi 10 müşahit olacak

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, 23 Haziran’da tekrar edilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin Meclis’te basın toplantısı düzenledi.10-05-2019 09:50

CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu, 23 Haziran’da tekrar edilecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimine ilişkin Meclis’te basın toplantısı düzenledi.

Bekaroğlu, YSK'nın seçimin iptaline ve yenilenmesine karar vermesini eleştirerek, “6 Mayıs'ta YSK eliyle demokrasiye ve sandığa darbe yapıldığını” iddia etti. Hiç kimsenin, iptal gerekçesini anlayamadığını belirten Bekaroğlu, YSK'nın, 16 milyon insan adına yaptığı seçimi kimseye anlatamadan iptal ettiğini belirtti.

Demokrasiye inandıklarının altını çizen Bekaroğlu, “Daha evvel bir sandıkta bir resmi görevli, 2-3 gözlemcimiz, müşahidimiz vardı. Şimdi yine 1 resmi görevli ama 10 müşahit olacak. Her şey açık, şeffaf şekilde yapılacak ve sonuçları 1 saat içinde bütün Türkiye öğrenecek. Meydan okuyoruz; hadi sıkıysa çalsınlar, sıkıysa o gün seçimin sonucunu ilan etmesinler” dedi.