Bayburt'ta bir kadın, çalıştığı iş yerinde öldürüldü

Bayburt'ta Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne (KETEM) giden R.Ç. isimli erkek, temizlik görevlisi Zehra Erdemir’i vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak öldürdü.12-12-2019 12:32

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, dün yaptığı toplantıda bu yıl 318 kadının öldürüldüğünü söylemesinin ardından iki kadın daha katledildi. Kadına yönelik ölümle sonuçlanan son saldırı ise Bayburt’ta gerçekleşti.

Vali Nihat Üçyıldız Caddesi’ndeki Kanser Erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi’ne (KETEM) giden R.Ç. (34), temizlik görevlisi Zehra Erdemir’i (45) vücudunun çeşitli yerlerinden bıçakladı.

Buradan kaçarak Bayburt Üniversitesi’ne giden R.Ç, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda çalışan Süleyman Alan’ı da (47) vücudunun çeşitli yerlerinden bıçaklayarak yaraladı. Üniversitenin güvenlik görevlilerince yakalanan R.Ç, polis ekiplerine teslim edildi.

Bayburt Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Zehra Erdemir, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Süleyman Alan’ın tedavisi ise sürüyor.