Başsavcılıktan pudra şekeri açıklaması

"Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkındaki "pudra şekeri içti serbest kaldı" iddiasıyla ilgili açıklama yapan Başsavcılık, ‘’haberler gerçeği yansıtmıyor’’ dedi.28-03-2021 00:44

"Hamza Kürşat Ayvatoğlu hakkında, bazı haber sitelerinde yayımlanan “pudra şekeri içti serbest kaldı” şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını söyleyen Başsavcılık konu ilişkin açıklamada bulundu.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

‘’Başsavcılığımızca şüpheli hakkında 26.03.2021 tarihinde TCK 190/2 ve 191/1 maddeleri uyarınca soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma kapsamında şüphelinin kan, kıl ve idrar örneği alınmış olup madde kullanımına ilişkin rapor işlemleri devam etmektedir.

Şüphelinin evi ve arabasında suç unsuru olabilecek deliller toplanmıştır. Akabinde ifadesi alınarak 27.03.2021 tarihinde mevcutlu olarak Başsavcılığımıza getirilmiştir.

Dosya kapsamı ve delil durumuna göre değerlendirme yapılmış olup 5. sulh ceza mahkemesi tarafından şüpheli hakkında yurt dışı çıkış yasağı ve belirli yerlere başvuru şeklinde adli kontrol tedbiri uygulanmıştır.

Ayrıca eylemin TCK 188 ve devamı maddeleri kapsamında olma ihtimali uyarınca soruşturma derinleştirilerek şüphelinin yanında bulunan ve kimlikleri tespit edilen diğer şüphelilerin yakalanması için kolluğa talimat verilmiştir. Soruşturma titizlikle devam etmektedir."

NE YAŞANMIŞTI

Ankara'da lüks bir araçta uyuşturucu madde alınırken görüntülenen Hamza Kürşat Ayvatoğlu gözaltına alınmıştı.