Başsavcılıktan polis merkezinde hayatını kaybeden Birol Yıldırım'a ilişkin açıklama

Birol Yıldırım'ın ölümüne ilişkin soruşturma başlatıldığının aktarıldığı açıklamada güvenlik kamera kayıtlarıyla ilgili teknik analiz yapıldığı kaydedildi.21-06-2021 12:20

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, özel bir güvenlik şirketinde amir olarak çalışan Birol Yıldırım'ın Esenyurt Polis Merkezi'nde hayatını kaybetmesine ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, polis merkezinde görevli polis, bekçi ve sivil yurttaşlar olmak üzere olay mahallinde bulunan kişilerin ifadelerine başvurulduğunu bildirdi.

Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada, Esenyurt Merkez Polis Karakolu'nda 6 Haziran Pazar günü hayatını kaybeden 42 yaşındaki Yıldırım'ın ölümüyle ilgili soruşturma başlatıldığı belirtildi. Savcılığının aynı gün polis merkezindeki güvenlik kamerası kayıtlarını temin ederek sesli ve görüntülü materyallerle olay yeri incelemesini yaptığına yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ölen şahısla ilgili adli muayene yapılmış olup ölüm sebebi ve zamanının tespiti için Adli Tıp Kurumuna sevk edilmiştir. Olayla ilgili olarak polis merkezinde görevli tüm polisler, bekçiler ve sivil vatandaşlar olmak üzere olay mahallinde bulunan tüm kişilerin ifadelerine başvurulmuştur. Güvenlik kamera kayıtlarıyla ilgili teknik analiz ve Adli Tıp Kurumundaki detaylı inceleme devam etmekte olup soruşturma tüm yönleriyle araştırılmak suretiyle titizlikle sürdürülmektedir."