Başak Demirtaş, TÜYAP'ta Selahattin Demirtaş'ın kitaplarını imzaladı: Bir insanın düşüncelerini hapsedemezsiniz

Başak Demirtaş, TÜYAP'ta Selahattin Demirtaş'ın ikinci kitabı Devran'ı imzaladı, ''Halkın ilgisi daha da artmış bir durumda. Bir insanın düşüncelerini hapsedemezsiniz'' dedi.03-11-2019 08:38

Başak Demirtaş, bu yıl Büyükçekmece'de 38'incisi düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda (TÜYAP) Selahattin Demirtaş'ın ikinci hikaye kitabı olan 'Devran'ı imzaladı.

T24'e konuşan Başak Demirtaş, yaklaşık 3 saat süren Devran'ın imza gününde çok yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını vurgulayarak, ''Gerçekten şunu bir kere daha anladık. Halkın ilgisi daha da artmış bir durumda. Bir insanın düşüncelerini hapsedemezsiniz. Bunu halkımız buradaki ilgisiyle bir kez daha gösterdi. Biz de buradan çokça selam ve sevgi götüreceğiz Selahattin'e" dedi. 

Selahattin Demirtaş ile dün görüştüğünü söyleyen Başak Demirtaş, Selahattin Demirtaş'ın moral ve sağlık açısından iyi durumda olduğunu söyledi. 

Selahattin Demirtaş'ın, kitabın imza gününe gelemeyen birçok insana da selamının olduğunu söyleyen Demirtaş, "Bu vesileyle buraya gelen veya gelemeyen tüm halkımıza çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Selahattin Demirtaş'ın 2016 yılında yayımlanan 'Seher' kitabının da çok ilgi gördüğünü vurgulayan Demirtaş, "Bu bize moral oluyor" ifadelerini kullandı.