Baro seçimine silahla gelmiş!

Ankara Barosu Genel Kurulu’nda konuşan özgürlükçü ve sol Avukatlar hak ihlallerine değinirken, milliyetçi avukatlar ise "Ne mutlu Türküm diyene" sloganı atmıştı.21-10-2018 13:28

Ankara Barosu 65’inci Olağan Genel Kurulu dün Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde başladı. 3 adayın yarıştığı 2 gün sürecek olan seçime belinde silahla katılan avukat dikkat çekti.

Genel kurulun dünkü oturumunun sonunda Baroda Birlik ve Milliyetçi Avukatlar grubu üyeleri, Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar (ÖÇAV) grubu üyelerine saldırıda bulunmuştu.

BARO SEÇİMİNE BELİNDE SİLAHLA GELMİŞ

Baroda Birlik ve Milliyetçi Avukatlar grubundan Mehmet Güneş isimli avukatın salona girmeden önce belinde silahla görüntülendiği ortaya çıktı.

ÖÇAV SALDIRIYA İLİŞKİN AÇIKLAMA YAPMIŞTI

Özgürlükçü Çağdaş Avukatlar (ÖÇAV) dünkü saldırıya ilişkin sosyal medya üzerinden,“ Ankara Barosu 65. Olağan Genel Kurulunun gerçekleştiği 20 Ekim 2018 günü genel kurul boyunca saldırgan davranışlar ve provakatif tavırlar içinde olan Baroda Birlik ve Milliyetçi Avukatlar Grubu genel kurul çıkışında grubumuza saldırmıştır. Arkadaşlarımızın yaralanmasına neden olan saldırı faşizmin geldiği noktayı göstermektedir. Özgürlük, demokrasi ve hukuk mücadelemizi hiçbir saldırı durduramaz. 21 Ekim 2018 günü yapılacak olan seçimlerle devam edecek olan genel kurula bütün meslektaşlarımızı davet ediyoruz” açıklaması yapmıştı.