Barbaros Şansal Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı

Modacı Barbaros Şansal, Yıldırım Mayruk ile Türkiye'deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı. Şansal Twitter hesabından "TC de faaliyetlerimize son verilmiş ve şirket kapatılmıştır" dedi.



27-10-2020 09:51

Birçok defile ve koleksiyona imza atan ünlü modacı Barbaros Şansal, Türkiye'deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

Şansal sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "TC de faaliyetlerimize son verilmiş ve şirket kapatılmıştır" ifadelerini kullandı.

Şansal'ın Twitter hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

"Tarih 26 Ekim 2020 Pazartesi, Şirketimiz ortakları ve yönetim kurulumuz Barbaros Şansal tarafından alınan kararla TC de faaliyetlerimize son verilmiş ve şirket kapatılmıştır.

60 yıllık çalışma hayatımızda, sayısını hatırlamadığımız istihdam sağlanmış ve tüm çalışanlarımızın sosyal hakları tam olarak karşılanmıştır.

Bugüne dek moda evimizde çek senet kredi kartı kullanılmamış hep nakit ticaret yapılmıştır, hiç kredi kullanılmamıştır ve hiçbir borcu yoktur.

Ulusal ve uluslararası anlamda sayısız koleksiyon ve defilelerin yanı sıra gösteri ve prodüksiyon anlamında birçok ilkin öncülüğü üstlenilmiş ve tüm bu süreç arşivlenmiştir.

10000 den fazla hanımefendiye servis vermenin mutluluk ve gururu kazancımızdır.

Bu nedenle Türkiye Cumhuriyeti’nin mesleğimizle ilgili olan özel arşivimizi korumaya almış bulunmaktayız.

İlaveten, stok koleksiyonlarımızda bulunan dünyanın en ünlü ve kaliteli firmaları tarafından üretilmiş emsalsiz kumaşlarımız daha aydınlık bir gelecek için mücadele eden Darrüşafaka ya bağışlamış, son jübile Galamız da yeraln 250 kostüm ise gelecek nesillere emsal ve kültür oluşturması için yaşayan müze projesi kapsamında Mersin Mezitli Belediyesine hibe edilmiştir.

Zoruyla, zorluğuyla ancak onur ve gururla sürdürdüğümüz mesleğimizin adası olan makasımız kendi isteğimizle kapanmıştır. Saygı sevgi ve teşekkürlerimizle. hoşçakalın, laik kalın özgür yaşayın."

YILDIRIM MAYRUK & BARBAROS ŞANSAL