Banka müdürünü rehin alan kişi teslim oldu

Banka müdürünü rehin alan kişi teslim oldu

Banka müdürünü silahla rehin alan kişi teslim oldu.

Antalya'da bir banka şubesinin müdürünü silahla rehin alan M.R.D., polis ekiplerinin 2 saatlik ikna çalışmasının sonunda teslim oldu.

Olay, saat 15.00 sıralarında, Kepez ilçesinde bulunan Mısır Çarşısı'ndaki bankanın şubesinde meydana geldi. Bankaya gelen 36 yaşındaki M.R.D., güvenlik görevlisini etkisiz hale getirip tabancasına el koydu. M.R.D. ardından şube müdürünü rehin aldı ve içeridekileri dışarı çıkardı.

Banka boşaltılırken, olay yerine de çok sayıda polis ekibi yönlendirildi. Özel harekat polisleri çevre güvenliğini aldı, şubenin önündeki yolu trafiğe kapattı. Antalya Emniyet Müdürü Mehmet Murat Ulucan da olay yerine gelerek bilgi aldı. Banka şubesi müdürünü rehin alan M.R.D. ile görüşen müzakereci polisler, silahı bırakıp teslim olmasını istedi. M.R.D., polislerden kendisine 15 dakika verilmesini istedi ancak bu süre de doldu. 

Öte yandan M.R.D.'nin annesi, oğlunu ikna etmesi için banka şubesine getirildi.

2 SAAT SONRA TESLİM OLDU

M.R.D., polis ekiplerinin 2 saatlik ikna çalışmasının sonunda teslim oldu. Bankada görevli personelin saat 17.00 sıralarında dışarı çıkmasının ardından özel harekat polisleri, şubeye girdi. Müzakere görüşmeleriyle teslim olmaya ikna edilen M.R.D., gözaltına alındı. M.R.D., ekip aracına alınarak emniyete götürüldü. (DHA)

 

 

DAHA FAZLA