Balona röveşata atan adam kayıpmış!

Kızılay’da bir kuyumcunun önünden geçerken havaya fırlattığı balona röveşata vurmaya çalışırken görüntülenen gencin, 3 haftadır kayıp olduğu ortaya çıktı.13-11-2017 17:56

Ankara Kızılay’da Cumartesi günü bir kuyumcu dükkanının önünden geçerken kaldırımda bulduğu balonu havaya fırlatarak, futbolda “röveşata” denilen vuruşu yapmaya çalışan genç, başarısız olunca balona yerde bu defa omuzu ile vurmaya çalışmış ve bunda da başarısız olmuştu. Bu görüntüler kuyumcunun güvenlik kamerası tarafından görüntülenmiş ve daha sonra kuyumcu Güray Başak tarafından sosyal medyada paylaşılmıştı.

Sosyal medyada çok ilgi gören görüntülerle ilgili konuşan kuyumcu Güray Başak, görüntülerdeki genç ile ilgili kendisine kayıp bilgisinin ulaştığını söyledi.

Başak, görüntülerin ilgi görmesinin ardından, Kahramanmaraş’tan bir kişinin kendisini aradığını belirterek, “Ben görüntüsünü paylaştığınız kişinin ağabeyiyim, 3 haftadır kayıp. Biz de onu arıyoruz. Tekrar gelirse bize haber verir misiniz? diye not bıraktı” dedi.

‘AYAĞI KAYDI DİYE DÜŞÜNDÜK’

Olayı da anlatan Başak, olayın Cumartesi günü saat 11.25 sıralarında gerçekleştiğini belirterek şöyle dedi:

“Bir gürültü sesi duyunca dışarıya baktım. Bir arkadaş yerde yatıyordu. Biz de 'herhalde ayağı kaydı düştü' diye düşündük. Bizim arkadaşlardan birisi, ‘ağabey ayağı kaymadı balona rövaşata atmaya çalıştı’ dedi. 'Burası Kızılay'ın göbeği, böyle bir şey olmaz' diye düşündük. Kamera kayıtlarına baktık. Gördük ki gerçekten arkadaş balona rövaşata atmaya çalışmış. Biz de biraz insanları güldürelim istedik.”