Balıkesir'de yolcu otobüsü alev aldı: 5 ölü, 15 yaralı

Balıkesir'de yolcu otobüsünün alev alması sonucu çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybederken, 15 kişi ise yaralandı.02-08-2019 14:50

Balıkesir'de seyir halindeki yolcu otobüsü alev aldı. İlk belirlemelere göre çıkan yangında 5 kişi hayatını kaybederken, 15 kişi ise yaralandı.

Balıkesir'in Gökçeyazı kırsalında Kamil Koç firmasına ait olan hareket halindeki otobüs yanmaya başladı. 34 yolculu otobüste 2’si çocuk 5 yolcu hayatını kaybetti, 15 kişi de yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Balıkesir-Edremit kara yolu Gökçeyazı Mahallesi mevkisinde, Kamil Koç firmasına ait 06 LK 794 plakalı yolcu otobüsünde henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Araç sürücüsü N.D'nin gözaltına alındığı ve jandarmadaki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

ANKA'da yer alan habere göre ise 10 numara yağ kullanılan otobüste, şoförün yangına rağmen yolcuları tahliye etmeyerek yola devam ettiği iddia edilirken yangın sebebine ilişkin resmi bir açıklama henüz yapılmadı.

Yaralılardan Saniye Yılmaz, Dursun Ata, Elif Ata, Merve Pehlivanoğlu ve Semra Başar, Atatürk Şehir Hastanesi'nde, Türkan Tansuoğlu, İhsan Ali Hamsioğlu, Elif Kurtar ve Sude Kurtar, Balıkesir Devlet Hastanesi'nde, Güler Tezel, Seher Yonter, Özgün Okur, Övgü Okur, Hüseyin Emre Kahraman ve Berra Kahraman ise İvrindi Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

Yangında hayatını kaybedenlerin kimliklerinin tespiti için çalışmalar sürüyor.

VALİ: AĞIR YARALI YOK

Vali Ersin Yazıcı, yaralıların hastanelerde tedavi altına alındığını aktararak şunları söyledi:

“Yangının çıkış nedeni araştırılıyor. Ağır yaralı yok, ölenlerin kimlik tespiti işlemleri sürüyor. Şoför ve muavininin, hastanede olmayan diğer yolcularla birlikte jandarma karakolunda ifadelerine başvuruluyor.”

'DUMAN OTOBÜSÜN ORTA BÖLÜMÜNDEN ÇIKMAYA BAŞLAMIŞ'

Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, otobüs yangınıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Otobüsün içinden duman çıkmaya başlıyor. Muavininin uyarısıyla şoför aracı kenara çekip iki kapıyı açınca duman artıyor ve alevler yükselmeye başlıyor. Yolcular arasında panik çıkıyor. Maalesef 5 kişi otobüsten çıkamıyor. Yangının çıkış noktası henüz belli değil ama kahve makinesinin olduğu orta bölümden çıktığı sanılıyor.