Balıkesir'de 'Patifest'

Ayvalık'ta 3-5 Ağustos'ta sokak hayvanları için festival düzenleniyor.27-07-2018 22:25

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde 3-5 Ağustos tarihleri arasında Sokak Hayvanları Festivali, 'Patifest' düzenlenecek.  3 gün sürecek festivalde çeşitli konser ve etkinliklerin yanı sora Sarper Duman 17 kedisiyle birlikte piyano çalacak.

'HAVAYA, SUYA, DOĞAYA SAHİP ÇIKTIĞIMIZ KADAR CANLILARA DA SAHİP ÇIKMALIYIZ'

Festival öncesinde düzenlenen toplantıda konuşan Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer "Böyle bir etkinlikle farkındalık yaratılacağını düşünüyorum. Ayvalık’ta hayvanlara sevgiyle yaklaşan insanlar oldukça fazla. Hepimizin bu dünyanın bir parçası olduğu, canlıların da ekolojik denge içerisindeki önemini unutmadan yaşamalıyız” dedi. Festivalin Türkiye’ye örnek olabileceğini söyleyen Gençer “Havaya, suya, doğaya sahip çıktığımız kadar canlılarına da sahip çıkmalıyız. Onları önce zihnimizde ve kalbimizde, daha sonra ise gerçekten sahiplenmeliyiz” açıklamasında bulundu.

FESTİVAL PROGRAMI

Armağan Çağlayan’ın sunuculuğunu üstleneceği 3 günlük festival, Sarımsaklı Pazar Yeri’nde düzenlenecek. 3-4-5 Ağustos tarihleri arasındaki festivalde, Bulutsuzluk Özlemi'nin solisti Nejat Yavaşoğulları, Model Grubu'nun solisti Fatma Turgut ve Gece Yolcuları Grubu konser verecek. Aysun ve Dilara ile Leman ve Ceyhun’dan oluşan Renk Grubu, müzik dinletileri yapacak. Duvar ressamı Aybar, ilçede belirlenen noktalardaki duvarları hayvan figürleri ile süsleyecek.

KEDİLERİYLE BİRLİKTE PİYANO ÇALACAK

Evindeki 17 kedisiyle birlikte piyano çalmasıyla tanınan Sarper Duman, bu kez Ayvalık kedileriyle birlikte piyano çalacak. İlkay Örnek, katılımcılarla birlikte Zumba dansı yapacak. 
İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin farklı noktalarından gönüllü vatandaşların, kedi-köpek mama firmaları ve dergilerinin de katılacağı festival kapsamında, 100 stantla bir kermes de düzenlenecek.

Konserlere katılım için gerekli olan 15 TL'lik davetiyeler, Armutçuk Art Kafe ve Ayvalık merkez Turizm Danışma Ofisinden temin edilebiiliyor.