Balıkesir'de göçmenleri taşıyan tekne battı: 2 çocuk öldü

Balıkesir'de göçmenleri taşıyan teknenin batması sonucu 2 çocuk hayatını kaybederken, 33 göçmen ise kurtarıldı. 2'si ağır olmak üzere 7 yaralı ise hastanede tedavi altına alındı.14-10-2019 11:26

Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarında, içerisinde 35 göçmenin bulunduğu fiber tekne battı, 2 çocuk hayatını kaybetti. Göçmenlerden 33'ü sahil güvenlik tarafından kurtarılırken, 2 çocuğun cansız bedenine ulaşıldı. Yaralanan 7 göçmen ise hastanelerde tedaviye alındı.

Saat 04.00 sıralarında, 35 göçmen, fiber tekne ile Yunanistan'ın Midilli Adası'na geçmek üzere İzmir'den yola çıktı. Motor arızası nedeniyle tekne Balıkesir'in Ayvalık ilçesi açıklarındaki Altınova Mahallesi'nde battı. Yardım talebi üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığı'nca olay yerine, 1 Sahil Güvenlik uçağı, 4 Sahil Güvenlik botu ve 1 Sahil Güvenlik dalış timi sevk edildi.

Bölgede düzenlenen arama kurtarma çalışmalarında 33 göçmen kurtarılırken, 2 çocuğun ise cansız bedenine ulaşıldı. Olayda yaralanan ve hastanelerde tedaviye alınan 7 göçmenin ise 2'sinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi. (AA)