Balıkçı ve sincapların dostluğu görenleri şaşırttı

Muş'ta, balıkçı Sevinç tarafından bir köyde ağaçların arasında ölmüş annelerinin yanında bulunan iki sincap yavrusu, balıkçılar çarşısının ilgi odağı oldu.19-12-2017 18:41

Muş'ta balıkçılık yapan Yasin Sevinç, yaklaşık 6 ay önce misafirliğe gittiği bir köyde, ağaçların arasında ölmüş annelerinin yanında iki yavru sincap gördü. Sincapları çalıştığı balıkçılar çarşısına getirerek süt, fındık ve fıstıkla besleyen Sevinç ile "Haydar" ve "Meral" adını verdiği hayvanlar arasında keyifli bir dostluk başladı.

'YAZIN DOĞAYA BIRAKACAĞIM'

Sincapları bir ağacın kök kısmında bulup çıkardığını söyleyen Sevinç, "Yavru sincapları biberon yardımıyla süt vererek besledim. Sincaplar dükkanıma gelen müşterilerin ve esnafın ilgi odağı oldu. Müşteriler önce 'Bu fare mi?' diye soruyorlar sonra fındık, ceviz ve benzer yiyeceklerle besliyorlar. Esnaf çok seviyor ama yazın tekrar köye giderek onları doğaya bırakacağım." dedi.

BALIKÇIYLA SİNCAPLARIN DOSTLUĞU HERKESİ ŞAŞIRTTI

Balık almaya gelenlerden Davut Çetinkaya da sincapları ilk gördüğünde şaşırdığını ve fare zannettiğini belirterek sincaplar ile Sevinç arasında çok güzel bir dostluk oluştuğunu gördüğünü aktardı.

Müşterilerden Hasan Fahri Tan ise daha önce maymun, kuş ve balık besleyenleri gördüğünü ancak sincap besleyen biriyle ilk kez karşılaştığını dile getirdi.

Dükkana ilk girdiğinde önce sincapları fark etmediğini dile getiren Tan, "Sonra onları görünce çok şaşırdım. Sincap ile balıkçı kardeşimiz arasındaki bağ gayet güzel. Balık alışverişini bırakıp sincaplar ile balıkçı kardeşimizin oluşturduğu güzel görüntüyü telefon ile fotoğrafladım." dedi.