Balıkçı teknesi battı: 1 kişi öldü

Sinop açıklarında balıkçı teknesi battı. Sahil Güvenlik ekipleri 2 kişiyi kurtardı, 1 kişinni cansız bedenine ulaşıldı,1 kişi ise kayıp...10-01-2019 14:32

Karadeniz’de, Sinop açıklarında bir balıkçı teknesinin battığı bilgisi üzerine ekipler harekete geçti.

Döngel Limanı’ndan açılan bir balıkçı teknesi, fırtına nedeniyle alabora olup, battı. Bu sırada bölgede bulunan bir balıkçı teknesi, bölgeye hareket etti. Güray Yılmaz ve Gürkan Çetin ile hayatını kaybeden Nadir Özer’in cansız bedeni, tekneye alındı. İhbar üzerine bölgeye Sahil Güvenlik ekipleri sevk edildi. Kayıp olduğu belirtilen Murat Yağlıoğlu için arama kurtarma çalışması başlatıldı.

SAHİL GÜVENLİK’TEN AÇIKLAMA

Sahil Güvenlik Komutanlığı’ndan konuya ilişkin açıklama yapıldı. Batan teknede 4 kişinin bulunduğu belirtilen açıklamada şöyle denildi:

“İhbar üzerine derhal Sahil Güvenlik’e ait bir helikopter, bot ve dalış timi görevlendirildi. Olay yeri yakınlarındaki bir balıkçı teknesi tarafından batan teknede bulunanlardan 2 kazazedenin sağ kurtarıldığı, 1 kişinin cesedinin denizden alındığı öğrenilmiştir. Kayıp bir kişinin bulunması maksadıyla arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir.” 

Kayıp 1 kişinin bulunması için çalışmalar sürüyor. (DHA)