Bakan Soylu'dan polislere talimat: Ayaklarını kırın, suçu bana atın

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Uyuşturucu satıcısı ile terörist arasında fark yok" dedi, "Polis ayağını kırsın, suçu bana atsın" diye konuştu.03-01-2018 15:04

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MEB Şura Salonu'nda düzenlenen Genel Güvenlik ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısı’na katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Soylu, "Kimse bizim geleceğimizi zehirleyemez. Uyuşturucu satıcısını gören güvenlik görevlisi ne yaparsa yapsın sorumluluk bana ait" dedi.

Soylu'nun açıklamaları şöyle:

"81 ilimizde 7 kez okul çevrelerinde huzur uygulamaları yaptık. Okulun çevresinde bir uyuşturucu satıcısını gördüğümüz zaman beni ne kadar kınarlarsa kınasınlar, ne kadar eleştirirlerse eleştirsinler o uyuşturucu satıcısının ayağını kırmaya polis görevlidir. Benim ülkemin gencinin canına mal olacak bir kişiye gereğini yerine getirme görevidir. Suçunu bana atsın. Bunun suçu neyse, 5 yıl içeride yatmaksa yatarız, 10 yıl içeride yatmaksa yatarız, 20 yıl içeride yatmaksa yatarız. Çok net söylüyoruz. Bu 2018 yılında bunların kafasına çökeceğiz ve milletimizi bu illetten kurtaracağız. Ben bu talimatı veriyorum arkadaşlara. Bulduğunuz zaman gereğini yerine getirin."