Bakan Nebati'den Borsa İstanbul açıklaması

Bakan Nebati'den Borsa İstanbul açıklaması

Nebati, "Yabancı yatırımcının yüksek ilgisi bizleri sevindirmektedir" dedi.

İleri Haber

Borsa İstanbul'a 1-18 Ağustos tarihlerinde 13,6 milyar TL yabancı yatırımcı girişi olduğunu söyleyen Bakan Nureddin Nebati, yabancı yatırımcının ilgisi nedeniyle sevindiklerini belirtti.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, sosyal medya hesabından ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu. "Borsamızın öncülüğünde sermaye piyasalarımız  derinleşmeyi sürdürüyor" diyen Nebati, "Borsa İstanbul'da işlem gören ve rekor seviyeleri test eden şirketlere 1-18 Ağustos 2022 tarihleri arasında 13,6 milyar TL yabancı yatırım girişi gerçekleşti" dedi.

'YABANCI YATIRIMCININ İLGİSİ BİZLERİ SEVİNDİRMEKTEDİR'

Nebati, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, eş zamanlı olarak Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın brüt rezervlerinde de 15,4 milyar dolarlık artış kaydedildiğini söyledi ve "Sermaye ve para piyasalarımızda güven ortamının sürdürülmesi açısından yabancı yatırımcının yüksek ilgisi bizleri sevindirmektedir" ifadelerini kullandı.

'POLİTİKALARIMIZ ÇOK YÖNLÜ VE HEDEF ODAKLI'

Nebati, açıklamasının sonunda, "Türkiye Ekonomi Modelimiz ile yürütülen politikalarımız çok yönlü ve hedef odaklı. Finans ve sermaye piyasalarını destekleyici adımlarımızı sürdürecek, üreterek büyüyen Türkiye olma yolunda kararlılıkla ilerlemeye devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.