Bakan Koca açıkladı... Son bir haftada vaka sayılarının en fazla arttığı ve azaldığı iller hangileri?

Sağlık Bakanı Koca, son bir haftada Covid-19 vaka sayısının en fazla arttığı ve azaldığı illeri açıkladı.18-02-2021 17:41

İleri Haber

Sağlık Bakanı Koca son bir haftada vaka sayılarının en fazla Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale’de arttığını açıkladı. Koca, son bir haftada vaka sayısının en fazla azaldığı illerin ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl olduğunu duyurdu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından son bir haftada yeni tip koronavirüs (Covid-19) vaka sayısının en fazla arttığı ve azaldığı illeri açıkladı.

Buna göre, Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale son bir haftada en fazla vakanın arttığı iller olurken; Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl bir haftada vaka sayısının en fazla azaldığı iller olarak açıklandı.

Koca, verileri açıkladığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Geçen haftaya göre 1 haftada 100.000 nüfusta görülen vaka sayısı en çok artan 5 ilimiz: Bilecik, Erzincan, Kilis, Uşak ve Çanakkale. En çok azalan illerimiz ise Bitlis, Mardin, Kastamonu, Yalova ve Bingöl. Tedbir ve kısıtlamalara uyum aşı ile birlikte en büyük gücümüz."