Bakan Albayrak'tan swap açıklaması

Bakan Albayrak, ekonomiye ilişkin gündemdeki konularla ilgili açıklamalarda bulundu. Albayrak krizden söz etmezken, yine ekonomide pembe bir tablo çizdi.28-03-2019 21:27

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ekonomi gündemine dair açıklamalarda bulundu.

NTV’ye bağlanan Albayrak, halkın krizi iliklerine kadar hissettiği ve ekonomistlerin seçim sonrası için çok daha olumsuz tablolar çizdiği şu günlerde, yine pembe tablolar sundu.

Albayrak’ın açıklamalarından satır başları şöyle:

“Türkiye ekonomisi, Ağustos ayında bu yana çok önemli adımlar attı. Türkiye ekonomisi dengelenme süreci. 2019 hedefleri olumlu cereyan ediyor. 2019 hızlı bir seçim maratonuyla başladı. Dengelenme süreci beklentilerimizin üzerinde gerçekleşti. Her anlamda teyakkuzda olmak gerekir. Bölgemiz zor bir dönemden geçiyor.  Tansiyonu yukarı çıkarmaya yönelik eylemlere şahit olduk.

SWAP AÇIKLAMASI

Bu dönemde çok bilgi kirliliği yaşandı. Türk bankaları TL vermiyormuş diye bir haber çıktı. Dün Bankalar Birliği bununla ilgili bir açıklama yaptı. Merkez Bankası’nın Swap kararı Türk bankalarıyla ilgiliydi. Süreç bugünden itibaren normalize oldu. Türkiye’nin bu süreçte iyi bir sınav verdiğini düşünüyorum. 

SEÇİMDEN SONRA NE OLACAK?

8 Nisan haftasında genel bir çerçeve açıklayacağız. Bankacılıkta güçlü bir yapı var. Birçok alanda önemli bir yol haritası ortaya koyacağız. Vakit kaybetmeden ekonomimizi daha ileriye taşıyacağız.“